Om oss

Kontoret

Vi verkar som konsulter inom byggbranschen.
-Projektering av byggritningar och konstruktionsberäkningar.
-Projekteringsledning
-Projekt- och byggledning
Vi är även certifierade kontrollansvariga, behörighet N och K samt certifierad brandprojektör.

Info

Cad & Konstruktion Glimmervägen 3
591 53 Motala

  • Grundades: 2001
  • Anställda: 19
  • Moderbolag: Örebro Byggstatik AB

Möt Vårt Fantastiska Team

Mattias Carlsson

VD, Konstruktion, Projektör

Telefon: 0141-227691
Mobil: 0736-223865
Mattias@cadkonstruktion.se

Maria Hjertz

Konstruktion, Projektör, Inköp, Tillgänglighet

Telefon: 0141-227692
Mobil: 0709-478810
Maria@cadkonstruktion.se

Fredrik Hansen

Certifierad brandprojektör, Konstruktion, Projektör,

Telefon: 0141-227695
Mobil: 0707-223864
Fredrik@cadkonstruktion.se

Bengt Öreteg

Projektledare, Certifierad kontrollansvarig K

Telefon: 0141-227693
Mobil: 0707-223865
Bengt@cadkonstruktion.se

Malin Heurlén

Konstruktion, Projektör, Projektledare

Telefon: 0141-227694
Mobil: 0704-910673
Malin@cadkonstruktion.se

Björn Arman

Handläggande Konstruktör, Projektör

Telefon: 0141-227697
Mobil: 0707-226821
Bjorn@cadkonstruktion.se

Anders Hultgren

Projektledare, Certifierad kontrollansvarig K

Telefon: 0141-227632
Mobil: 070-2904245
anders@cadkonstruktion.se

Örvar Kristinsson

Projektledare

Telefon: 0141-227633
Mobil: 0730-977873
orvar@cadkonstruktion.se

Christer Sjöö

Projektledare, Certifierad Kontrollansvarig-N

Telefon: 0141-227699
Mobil: 0707-228459
Christer@cadkonstruktion.se

Amanda Krantz

Konstruktion, Projektör

Telefon: 0141-227696
Mobil: 0703-271886
amanda@cadkonstruktion.se

Johan Berkán

Handläggande konstruktör, Projektör

Telefon: 0141-227639
Mobil: 0736-386950
johan@cadkonstruktion.se

Jan Gerhardsson

Projektledare, Certifierad Kontrollansvarig-N

Telefon: 0141-227638
Mobil: 0702-443100
jan@cadkonstruktion.se

Per Karlborg

Projektledare, Certifierad Kontrollansvarig N

Telefon: 0141-227637
Mobil: 0730-210991
per@cadkonstruktion.se

Agne Pahlm

Konstruktion, Projektör

Telefon: 0141-227634
Mobil: 0709-460657
agne@cadkonstruktion.se

Daniel Ehsan

Handläggande konstruktör, Projektör

Telefon: 0141-227635
Mobil: 0702-504755
daniel@cadkonstruktion.se

Marcus Gustafsson

Konstruktion, Projektör

Telefon: 0141-227698
Mobil: 0734-116606
Marcus.g@cadkonstruktion.se

Daniel Bergh

Konstruktion, Projektör

Telefon: 0141-227630
Mobil: 0733-118832
Daniel.b@cadkonstruktion.se

Morten Henrichsen

Projektledare, Certifierad Kontrollansvarig-N

Telefon: 0141-227636
Mobil: 0730-250027
Morten@cadkonstruktion.se
    • Om oss

      Cad & Konstruktion i Motala AB är ett företag som arbetar med hög noggrannhet och effektivitet. Vi lägger stor vikt vid vidareutbildning och tar till oss det bästa av den nya tekniken.

      Företaget verkar som konsult inom byggbranschen. Arbetet består i framtagande av byggritningar och konstruktionsberäkningar med hjälp av cad-utrustning och datorstödda beräkningsprogram.Vi är även certifierade kontrollansvariga, behörighet N.

    • VDn har ordet

      • Cad & Konstruktion i Motala AB lyckas kombinera det stora företagets kompetens och möjligheter med det lilla företagets servicenivå och personligt bemötande. Personalens drivkraft och vilja att ge kunden mer än det förväntade är vad som gör företaget unikt i branschen. Vi arbetar med ett starkt personligt engagemang i samtliga faser av byggprojekteringens skeden.

        Mattias Carlsson, Koncernchef / VD

    The fiercely competitive replica watches consumer culture in Japan is made more fake omega interesting by the fact that Japanese consumers rolex replica sale are typically very highly educated about the hublot replica sale products they are buying. The sheer availability of goods in Japan means that consumers need to research what to replica watches buy before they buy it, and panerai replica uk this goes for watches too. This environment would rolex replica seem to offer the perfect blend of values for the hublot replica uk formulation of good watches.